נקודה למחשבה בעיתוי לרכישת דירה

|
דף הבית » נקודה למחשבה בעיתוי לרכישת דירה

הוראת ביצוע ראשונה לשנת 2020 מטעם רשות המיסים בישראל ואיתה עדכון סכומי המס לתשלום על עסקאות במקרקעין. בכל שנה דואגת המדינה לעדכן את המס לתשלום וזאת בהתאם לעליית מדד המחירים לצרכן בשנה החולפת. המשמעות היא שעל שווי עסקה גבוה יותר, יכול ונשלם פחות מס. אין זו הטבה מטעם המדינה, אלא פשוט התאמה לשחיקת המטבע הלאומי ועליית יוקר המחייה (ובקיצור: אנחנו קונים פחות באותו סכום כסף), בדומה לעליית השכר הממוצע במשק.

אז מה השתנה?

מדרגות המס בעיקר וגם עלויות של אגרות וקנסות ברשויות המס. מדרגות המס באות לידי ביטוי בעיקר במס הרכישה ובתקרות פטור במס שבח. מס הרכישה בנוי ממדרגות מס בשיטה פרוגרסיבית, בדומה למס הכנסה. מדרגת מס הרכישה הראשונה על דירה יחידה היא 0%, זאת אומרת שברוב המקרים לא נשלם מס אם אנחנו רוכשים את דירתנו הראשונה או משפרים לדירה אחרת בתנאים מסוימים. המדרגות הבאות הן 3.5%, 5%, 8% ו-10%, כשבכל מדרגה יש שווי חדש עולה ומס מצטבר בהתאם לה.

אם המדרגה בשנה שחלפה הייתה 0% עד לשווי עסקה של 1,696,750 ₪, כיום שונתה המדרגה לשווי עסקה 1,744,505 ₪. הפרש של 47,755 ₪. המשמעות היא פשוטה. אדם המבקש לרכוש דירה ששוויה 1,740,000 ₪ ב-1/1/2020 לדוגמא, היה נדרש לשלם מס לקופת המדינה. אם המתין תקופת זמן קצרה ורכש את הדירה כיום, היה פטור ממס. יכול ולא מדובר על סכומים אסטרונומיים, ולעיתים גם לא ניתן לדחות עיתוי רכישה מוצלח, אך גם סכום שיכול להגיע לכמה אלפי שקלים עדיף שיישאר אצלנו בכיס לטובת שימושים חיוניים אחרים.

קיימים שינויים נוספים, אך הם פחות מצויים בקרב הציבור הרחב.

תוכן המאמר עזר לכם? אודה אם תחזירו לעסק ביקורת חיובית בגוגל

נשוי ואבא לשני ילדים מקסימים. בעל משרד עריכת דין שעיקר עיסוקו בתחומי המקרקעין וייפוי הכוח המתמשך. אוהב לקרוא, ללמוד וכותב בזמני החופשי את הבלוג שאתם קוראים בו. מחפשים לקדם עניין מסוים? צריכים לפתור בעיה כלשהי? אתם מוזמנים לדבר איתי ונפתור יחדיו את הנושא.

מכירים אדם נוסף שיעניין אותו?

לייעוץ ויצירת קשר, אנא פנו למשרד בקישור הבא:

כתובת המשרד:
אגוז 22, יבנה
כתובת למשלוח דואר:
ת.ד. 436, יבנה, 8110302

Call Now Button