עורך דין מקרקעין

עורך דין ספיר כהן – משרד שמתמחה במקרקעין

עורך דין מקרקעין ספיר כהן מסייע ללקוחותיו לצעוד בזהירות במסלול הספציפי אותו בחרו. תחום המקרקעין הוא רחב מאוד ובנוסף על כך סבוך מאוד למי שאינו בקיא בו. פעולות בעולם המקרקעין הן לרוב בעלות ערך רב לאדם המבקש לבצען, בין אם הפעולות הן חומריות-כלכליות ובין אם הן בעלות ערך רגשי ולרוב עסקה במקרקעין תהא העסקה בעלת הערך הרב ביותר אותה יעשה אדם בחייו.

פעולות בעולם עסקאות המקרקעין יכולות להיות: מכירת דירה, רכישת דירה, העברת דירה במתנה, ירושת דירה, רישום זכויות בלשכת רישום המקרקעין ("טאבו") ועוד. פעולות נוספות יכולות להיות שכירות וכן נושאים שעניינם בתים משותפים – שכן גם אותם מסדיר חוק המקרקעין.

מאמרים שיסייעו בידכם בתחילת התהליך:

חושבים לבצע עסקת מקרקעין?

אל תעשו צעד בלי לשוחח עם עורך דין. לייעוץ או קביעת פגישה, צרו קשר עוד היום.

Leave this field blank

אם כבר הסכמנו כי לפעולות אלה יש ערך רב לכל אדם, צריך להבין כי יש לקחת אותן ברצינות רבה ולהתייחס אליהן בהתאם. קל מאוד ללכת לאיבוד בנבכי הפרקטיקה החלה בתחום המקרקעין וכן בהוראות החוק הרבות.

יש משמעות גדולה לייצוג וייעוץ נכון טרם תחילת התהליך. לא כל מעשה ניתן לתיקון לאחר מכן, ומעשים שכן ניתנים לתיקון לעיתים כבר גבו את מחירם בדמות פגיעה ביכולת המיקוח ואף אובדן כספי. "סוף מעשה במחשבה תחילה".

מכר דירות מגורים

חלק גדול מהעסקאות בעולם המקרקעין הוא למעשה עסקאות מכר בדירות מגורים. יש הבדל אם הדירה רשומה בלשכת רישום המקרקעין ("טאבו"), או דווקא בחברה משכנת, האם זוהי דירת מגורים או בית פרטי היושב על חלקת קרקע. כל פרט בעסקה דורש התייחסות מיוחדת.

מכירת דירה או קניית דירה

העברת דירה במתנה

העברת זכויות ירושה בדירה

רישום בטאבו (לשכת רישום מקרקעין)

שכירות ופינוי מושכר

שכירות היא זכות במקרקעין גם כן. הסכמי שכירות יש לערוך בקפדנות ולא להצטער לאחר מעשה. במקרה בו שוכר מפר את הסכם השכירות בכך שהוא לא מפנה את הדירה במועד, או כי גרם נזקים כאלה ואחרים, לעיתים יש לשקול תביעת פינוי כנגדו ואף תביעות כנגד הנזקים שגרם.

עריכת הסכמי שכירות

כתיבת מכתב התראה לשוכר

תביעת פינוי מושכר ותביעות נזקים

גבית שיקים חוזרים משוכר

בתים משותפים

לעיתים מתעורר הצורך לרשום בית כבית משותף או לבצע תיקון לצו רישום בית משותף. הליכים אלו נעשים מול המפקח על רישום המקרקעין בכובעו המנהלי. סכסוכי שכנים לעומת זאת, מוגשים למפקח על רישום המקרקעין בכובעו השיפוטי הם נערכים כבית משפט לכל דבר ועניין.

רישום בית משותף

תיקון צו בית משותף

סכסוכי שכנים

תביעת שכן בעניין נזילה או רטיבות מדירה

מיסוי מקרקעין

חוק מיסוי מקרקעין ותקנותיו הם מפותלים ומאוד מבלבלים. כמעט בכל פעולה שמבצעים במקרקעין יש להתייחס לענייני המיסוי. מוכר דירה יכול ויהיה מחויב במס שבח מכוח המכירה, ואילו רוכש דירה, יכול ויהיה מחויב במס רכישה מכוח רכישתו את הדירה. לעיתים יש דרכים לרכך את "מכת" רשויות המס ויש לנצל הזדמנויות אלו.

חישוב מס שבח ושימוש בפטורים

חישוב מס רכישה ושימוש בפטורים

תכנוני מס בהעברת דירה במתנה

תכנוני מס בהעברת זכויות ירושה בדירה

חומרי קריאה נוספים לעיונכם:

לייעוץ ויצירת קשר, אנא פנו למשרד בקישור הבא:

כתובת המשרד:
אגוז 22, יבנה
כתובת למשלוח דואר:
ת.ד. 436, יבנה, 8110302

Call Now Button